Útokový maraton v Letohradu

Je to jen několik týdnů, co jsme byli na posledních závodech ve Stanovištích, přesto už nám bylo po pořádných útocích docela teskno. Proto jsme využili možnosti si ještě trošku prodloužit sezonu a vyrazili jsme na závody do Letohradu.

Jako vždy pro nás bylo téměř neřešitelným problémem najít cvičiště. A to se ještě k tomu závody konaly trošku jinde, než jsme čekali. Zachránil nás ale Valda na kole, kterého jsme úplnou náhodou potkali při našem hledání, a ten nás bezpečně dovedl až na místo. Při pohledu na zdejší trať a také na pro nás ne příliš známé soupeře jsme pořádně nevěděli co očekávat.

Tyto závody navíc mají jedno specifikum. Prvních šestnáct týmů si to po prvním kole rozdá pavoukem jeden proti druhému, až ve finále na sebe narazí dva nejlepší týmy z vyřazovacích bojů. Vše se navíc běhá na 3 B, takže ty nejlepší čeká slušná porce běhání. My se toho klání samozřejmě chtěli také účastnit a tak bylo důležité splnit si kvalifikaci v prvním kole.

Předvedli jsme proto raději útok na jistotu. No a nakonec z toho bylo 17,10 s, nový rekord trati a celkem bezpečné vítězství v základním kole. Do vyřazovacích bojů jsme tak měli nejvýhodnější pozici. A v prvním i druhém kole jsme díky tomu postoupili prakticky bez boje, jelikož našim soupeřům se nepodařilo své útoky dokončit.

Koho by ale těšilo takové vítězství. V semifinále proti nám nastoupily Kunčice C a předvedly nějakých 17,30. Na nás tedy bylo je porazit. A tentokrát po útoku už ne moc na jistotu tu byl čas 17,00 další zlepšení rekordu a hlavně postup až do vytouženého finále.

V něm proti nám nastoupil tým Bystřece, který po celou soutěž předváděl útoky kolem 17,50 vteřin. Ve finále se proti nám ale vybičovali a předvedli 17,34. Pro nás tedy skutečná výzva. Náš útok se nakonec zastavil na čase 17,54, což nakonec stačilo na druhé místo. Výlet na závody tak trochu do neznáma se tedy nakonec nad očekávání vydařil, i když chyběla ta pověstná třešnička na dortu v podobě celkového vítězství.

Závěrem určitě patří velký dík všem pořadatelům a také závodníkům za velmi příjemně strávený hasičský den. Pokud to bude aspoň trochu možné, příští rok jsme v Letohradu zase, jestli tam teda trefíme.

 

 width=

Rychlý kontakt

Starosta sboru:
Petr Nedoma
tel.: +420 608349940

Velitel sboru:
Miroslav Tesař
tel.: +420 604199119

Soutěžní družstvo:
Martin Bradáč
tel.: +420 608632574

Mapa »

Facebook

Copyright © 2011 — 2021 Sbor dobrovolných hasičů Lavičky