Stylové zakončení sezony na Poháru Republiky ve Vacenovicích

Pravděpodobně k úplně posledním závodům letošní sezony jsme vyrazili 22. října do Vacenovic, kde se konal Pohár Republiky. Tyto závody lze považovat jako náhradu za v letošním roce se nekonající tradiční Memoriál V. I. Lenina v Širokém Dole. Místní trať už máme velice dobře nastudovanou z letošní extraligy a také následného Poháru mistrů, takže Lavičky určitě vědí jak ve Vacenovicích vítězit. Přesto, že byl už konec října, tak počasí se tvářilo, jako by bylo ještě stále léto. Na kvalitně upravené trati se tedy daly čekat velmi rychlé časy.

Soutěž probíhala na 2 B jak pro muže, tak pro ženy. V mužské kategorii však i přes optimální podmínky od začátku nepadaly úplně ty nejlepší časy. První na startu byla stará garda z Vacenovic, která dosáhla času 15,35. Kdo by v tu chvíli čekal, že tento čas bude nakonec stačit na celkové páté místo. Porazit je dokázali pouze slovenští přeborníci v útocích na 2 B ze Zbory s časem 15,24 a výsledné čtvrté místo. Na bronzovou pozici na bedně se dostalo družstvo Bratrejova časem 15,21. Pouze dvěma družstvům se podařilo pokořit hranici 15ti vteřin. Tím prvním a zároveň druhým v celkovém pořadí bylo SDH Vésky, kterým při prvním pokusu selhala časomíra, takže na druhý pokus už měly natrénováno a dosáhly tak času 14,67. No a kdo jiný by měl být první, než mistři letošní extraligy? V lehce pozměněné sestavě, ale s tradiční startovní pozicí 24 jsme vyběhli k letošnímu poslednímu soutěžnímu útoku. A i zde jsme snad dokázali, že letošní výsledky určitě nebyly náhodné. Čas 14,53 tak udělal krásnou vítěznou tečku za celou letošní sezonou. Aby těch vítězství náhodou nebylo málo, tak díky součtu s letním Pohárem mistrů se nám navíc podařilo vyhrát ,,Vacenovickou hasičskou ligu 2011?. Na zdejší trati tak letos naše družstvo nenašlo ani v jednom ze tří pokusů přemožitele.

Vypadá to, že letošní mimořádně úspěšná sezona je definitivně u konce. 26. listopadu nás ještě čeká slavnostní vyhlášení Extraligy ČR v požárním útoku a poté nastane opět čas na důkladnou zimní přípravu před nadcházející sezonou, která bude jistě opět plná nemalých očekávání.

 

 width=

 

 

 

Rychlý kontakt

Starosta sboru:
Petr Nedoma
tel.: +420 608349940

Velitel sboru:
Miroslav Tesař
tel.: +420 604199119

Soutěžní družstvo:
Martin Bradáč
tel.: +420 608632574

Mapa »

Facebook

Copyright © 2011 — 2021 Sbor dobrovolných hasičů Lavičky