První pokus ve Vacenovicích

Rok 2012 je za námi. Šesté místo v Extralize je pro nás po veleúspěšném roce 2011 notným zklamáním. Je sice pravda, že na domácí Žďárské lize jsme vydřeli druhé místo a vylepšili rekord o dalších pár setinek na současných 16,70 ze Lhotek, ale přeci jenom více převládá zklamání z nevyrovnaných výkonů z Extraligy. Proto jsme se zimními přípravami neotáleli a na hřiště vyběhli už v půlce února. Tentokrát v pozměněné sestavě.

Po čtyřech letech, od roku 2009 kdy jsem do týmu přišel já, tedy měníme zásadněji sestavu. Thomasa, jenž šel do předčasného důchodu, nahradil Jan Hejl, který dva roky běhal za Lhotky Sport ?béčka?. Vlasta se pak přesune na místo rozdělovače, které opouští Bary. Zbytek týmu zůstává beze změny. Pokud pozorně počítáte, tak je nás pouze šest. V Extralize to nevadí, protože i nadále s námi bude běhat Roman Hynčica, ovšem ŽL se nám tímto dost komplikuje. Ale vraťme se k přípravám.

Jak jistě všichni víte, tak letošní zima byla dlouhá. A u nás to platilo dvojnásob. 31. března jsme se rozhodli celou dráhu rozhrnout, abychom mohli začít konečně běhat celé útoky.

 

 width=

 

 

Po dvou měsících trénování nezbývalo nic jiného, než vyrazit na první testovací závod, kterým se stal Apríl Cup ve Vacenovicích.

Do Vacenovic se sjelo celkem 24 družstev mužů a 9 družstev žen. Přes většinu nám neznámých družstev se ve startovní listině objevilo pár zvučných jmen, jako Špičky, Pasohlávky nebo třeba Stará Říše. Krásně vypadající závody měly bohužel jednu vadu na kráse a to byl velice silný boční vítr, který se stal hlavním důvodem, proč polovina týmů svůj pokus nedokončila.

Před námi šlo sedmnáct družstev a nejlepší čas drželo družstvo z Mistřína 17,67. To určitě bylo v našich silách, ovšem hlavním úkolem bylo zaběhnou pěkný a pohodový útok. To se nám bohužel nepovedlo. Krásně rozběhnutý útok rychle zhatila chyba na koši. Zklamaní jsme naložili věci zpět do dodávky, vypili si každý svoje jedno pivo a vydali se na cestu zpět domů.

 

    width=    width=    width=

 

Nezbývá nám než v týdnu zase potrénovat a příští neděli to v Moravských Budějovicích zkusit znovu, protože už 11. května se na ostro rozjíždí ŽL ve Velkém Meziříčí.

 

 

Rychlý kontakt

Starosta sboru:
Petr Nedoma
tel.: +420 608349940

Velitel sboru:
Miroslav Tesař
tel.: +420 604199119

Soutěžní družstvo:
Martin Bradáč
tel.: +420 608632574

Mapa »

Facebook

Copyright © 2011 — 2021 Sbor dobrovolných hasičů Lavičky