Návrat mezi elitu na žďársku

Blíží se konec září a tak se většina hasičských lig po celé zemi chýlí ke konci. Nejinak je tomu i u nás doma. V době, kdy píšu tenhle článek, tak už je vše rozhodnuto a my tak známe všechny vítěze a možná i poražené. Od posledně, co sem o naší lize psal, se toho však událo opravdu hodně a tak to vezmeme hezky popořadě.

V Jasenici při jejich premiéře v pořádání soutěže se konal předpředposlední závod. Značně podzimní počasí dávalo hned od začátku tušit podzim. Na výpomoc nám přispěchal opět Hnízdo a díky školním povinnostem Laskyho tentokrát i Martínek na koš. Z našich největších konkurentů Hluboké zaběhlo svůj standart a čas 17,42. Nám to po slušném útoku nakonec nasypalo 17,51. Tím se naše šance na celkové vítězství opět značně zmenšila. Náš další největší konkurent Benetice však svůj útok nedokončily a pro nás to znamenalo postup na druhé místo v celkovém hodnocení.

V Jasenici nakonec vyhrály Maršovice s časem 17,28 a na nás zbylo třetí místo. Pro Maršovice to tentokrát bylo opravdu sladké vítězství hlavně díky Brdymu.

Na zahálku však nebyl tentokrát čas, protože hned druhý den se jelo bojovat do Lhotek. Tentokrát opět s půjčeným Hnízdem. Aby toho nebylo málo, tak hned na začátek Benetky napravily sobotu a časem 16,73 dokonce vylepšily rekord žďárské ligy! Tomu se říká hozená rukavice. Na nás tedy bylo odpovědět na jejich útok. Bezchybný útok a čas 16,70 byl nakonec ten nejpádnější argument. Hluboké s klasickým časem 17,42 nakonec sedmé, ale hlavně díky konstelaci ostatních družstev už jistý vítěz celkového hodnocení.

Nám se tedy v novém rekordu, ve Lhotkách dokonce dvakrát vylepšenému, podařilo soutěž vyhrát před druhými Beneticemi. Díky tomu jsme si před posledním závodem ještě trochu upevnili druhou pozici. Teď už jsme měli k dobru 11 bodů.

Poslední závod ve Stanovištích tak nabízel opět už spíše kosmetické úpravy celkového pořadí. Benetice hned v úvodu po lehkém zádrhelu na rozdělovači čas 17,76. Na nás tak bylo udělat aspoň zajišťovací útok. Čas 18,34 nebyl sice nic moc, ale ve výsledku nám to na udržení celkového druhého místa nakonec bohatě stačil. Po nepříliš vydařené loňské sezoně na žďársku to pro nás tak znamená opět návrat mezi elitu. První místo nám sice letos uteklo hlavně díky několika výpadkům a možná i troše smůly, nový rekord a druhé místo jsou však určitě dostatečnou náplastí.

Abychom to měli komplet, tak mezi holkami to vyhrál letos Krokočín především díky velice vyrovnaným výkonům bez větších výpadků. Druhé skončily holky z Netína a třetí Olší. Máme tak za sebou další velice zajímavou sezonu, pro někoho mimořádně úspěšnou, pro některé asi trochu méně. Žďárská liga přesto letos opět ukázala, že jak po pořadatelské stránce, tak i po stránce kvality soutěžních družstev řadí mezi ty nejlepší ligy u nás vůbec. A to je velice příjemné zjištění, takže jen tak dál!

Rychlý kontakt

Starosta sboru:
Petr Nedoma
tel.: +420 608349940

Velitel sboru:
Miroslav Tesař
tel.: +420 604199119

Soutěžní družstvo:
Martin Bradáč
tel.: +420 608632574

Mapa »

Facebook

Copyright © 2011 — 2021 Sbor dobrovolných hasičů Lavičky