Extraliga zná svého letošního vítěze

Jak už nadpis napovídá, přestože tento ročník ještě není definitivně u konce, v mužské kategorii je už o vítězi rozhodnuto. Napjatá situace tak už zůstává pouze v boji o celkové třetí místo a také o vítězství v ženské kategorii. Ale hezky popořadě...

Tuto sobotu a poté v neděli proběhly závody v Babicích a Vrběticích. V sobotu začnu rovnou u našeho týmu. Na řadu šel po řadě dalších favoritů a vzhledem k napjaté situaci v průběžném pořadí by se hodil každý bodík. Přes nepříjemné zaškobrtnutí Filipa na béčkách se podařilo vodu dopředu dostat velice rychle. Bohužel z nám stále nejasných důvodů po značně rozdílných výstřicích byl výsledkem i značný rozdíl na sestřicích. Výsledný čas 17,13 s tak znamenal nijak oslnivé deváté místo společně s Neplachovicemi.

Vzhledem k charakteru trati se ze závodů staly 16kové hody. Jediné osmé Velké Hoštice to ještě nestihly - 17,08 s. Dalším už se to povedlo - sedmé místo pro Olšovec, šestý Žernovník, páté Horní Pořící, čtvrté Benetice a čas 16,63. O pouhou setinku rychlejší dokázali být kucí z Nevcehle a stejně rychlí byl i Plumlov. Vítězství brala Trnava s famózním časem 16,49 s. Po tomto výsledku se nám tak špička vzdaluje a vidina třetího místa taktéž.

U holek potvrdily roli letošních černých koňů holky z Radíkova a s časem 16,16 s si upevnily celkové vedení. Druhá na bedně Vitiněves a třetí Chrášťany. Opět tedy tři hlavní favorité na vítězství v extralize.

Druhý den následovaly Vrbětice. Jak už to tak bývá, po dlouhé sobotní noci se do útoků nikomu moc nechtělo. A zpočátku to tak skutečně vypadalo. Spousta kvalitních družstev ztroskotala na nejrůznějších zádrhelech. Bez bodů tak odjížděli například Benetice, Trnava a především také Plumlov. Díky tomuto zaváhání a také krásnému času Nevcehláků - 16,85 s nejen vítězství ve Vrběticích, ale také po několika letech opět celkové vítězství v Extralize už jeden závod před koncem. Klukům patří určitě velká gratulace!

A teď k našemu útoku. Už od startu bylo jasné, že by měl opět padnout velice kvalitní čas. To se však rychle změnilo hned za rozdělovačem, kdy najednou naší mašině, přestože jako jediná šla večer spát a nic nepila, došel dech. Mrknutím oka tak bylo po nadějích a opět i po cenných bodech. Místo sledování dalších útoků tak následovala cesta za servisákem. Z tohoto důvodu další výsledky hlavně od holek možno vidět na www.extraliga-pu.cz.

Nám tedy do konce zbývá poslední závod v Petrovicích a s ním také poslední teoretická šance urvat alespoň ten třetí stupínek. Při vzpomínce na loňskou spanilou jízdu a velkolepé oslavy právě v Petrovicích poněkud mrzutá situace. Přesto doufáme, že naši věrní fanoušci nám zůstanou i tak věrní a přijdou nás podpořit na poslední závod v letošní dost smolné extraligové sezoně. 

Rychlý kontakt

Starosta sboru:
Petr Nedoma
tel.: +420 608349940

Velitel sboru:
Miroslav Tesař
tel.: +420 604199119

Soutěžní družstvo:
Martin Bradáč
tel.: +420 608632574

Mapa »

Facebook

Copyright © 2011 — 2021 Sbor dobrovolných hasičů Lavičky