Extraliga skončila, padl nový rekord

Poslední závod se konal v sobotu na tradičním místě v Petrovicích. Přestože už máme začátek školního roku, počasí nám krásně vyšlo a v kombinaci s místní rychlou tratí sliboval závod opět posouvání hasičských možností v požárním útoku.

Mezi chlapy už je o vítězství, které patří borcům z Nevcehle, rozhodnuto. Na dalších místech byla situace už také poměrně ustálená, dojít tak mohlo pouze k drobným korekturám. V první řadě tak byl tento závod hlavně útokem na náš ještě stále platný rekord z loňska, který činí 16,20 s.

Na první pohled bylo vidět, že tento rekord nebude až tak snadné překonat. Benetice s časem 16,66 s však daly návod dalším týmům, že by to mohlo jít. No a Plumlov ukázal, že to opravdu jde. Čas 16,19 s a o jednu setinu posunutý oficiální extraligový rekord! Po jejich obrovské euforii si tento primát však chtěli přebrat Nevcehláci. Za výsledný čas 16,40 však místo očekávané radosti normální při každém jiném závodě následovalo spíš mírné zklamání...

Přes ne úplně vydařenou sezonu a moc přesvědčivé výsledky jsme se chtěli také ukázat. Výsledný čas 16,43 s určitě zahřál u srdíčka. Přes tento krásný čas však díky výsledkům ostatních na nás zbylo čtvrté místo a výsledné šesté místo v letošním ročníku. Na start chvíli po nás šla Stará Říše. V letošním roce rozhodně největší extraligové překvapení. Přes poměrně dost výpadků celou sezonu ukazovali svou neskutečnou rychlost. V Petrovicích ji pak ukázali opravdu naplno. Po dokonalém útoku výsledkem první opravdová patnáctka a čas 15,93 s znamená výrazné posunutí rekordu a hlavně pokoření 16 vteřin! Jsem opravdu zvědavý, jak dlouho bude tento čas na první příčce v tabulkách...

Jen pro úplnost tedy v Petrovicích první Stará Říše a nový rekord 15,93, druhý Plumlov se svým chvilkovým rekordem 16,19 s a třetí Nevcehle za 16,40 s. Celkové prvenství již zmiňováno Nevcehle, druhý Plumlov a třetí místo si nakonec vybojovaly Benetice.

U holek byl ten boj přeci jenom daleko více napínavý až do konce. O prvenství se bojovalo mezi Radíkovem, Chrášťanami a Vitiněvsí. Možnost prvního výstřelu měly Chrášťany a časem 17,68 s si svou pozici příliš neupevnily. Mohly tak už pouze v napětí čekat, co předvede Radíkov a Vitiněves. Jako druhé vystřelily holky z Radíkova a časem 16,08 s trefily přímo střed pomyslného terče. Vitiněves předvedla 16,95 s a dokonale tak zamíchala s celkovým pořadím. O vítězství Radíkova už nemohlo být pochyb. Holkám patří obrovská gratulace za velice kvalitní výkony po celou sezonu. Druhé místo si vybojovala Vitiněves a až třetí místo zbylo na Chrášťany.

Vzhledem ke spoustě čísel a časů dále opět odkážu na oficiální extraligové stránky, kde je vše přehledně seřazeno. Závěrem snad čas pro trošku filozofování...

Máme za sebou další krásný ročník plný pozoruhodných výkonů. Pro některé byl plný radosti a úžasných emocí, pro jiné možná plný zklamání a neustálého očekávání lepších zítřků. Opět do absolutní závodní špičky přibyly nové a velice kvalitní týmy, které pomohly dosahované časy posunout zase o kousek níže. Nový rekord Staré Říše to dokonale vystihuje. Po našem loňském vítězství je šesté místo sice zklamáním, poslední závody však opět ukázaly, že v Lavičkách se útoky umí a o motivaci tak rozhodně do budoucna nouze nebude.

V blízké době snad sepíšu i nějaké to menší shrnutí, takže bedlivě sledujte!

Rychlý kontakt

Starosta sboru:
Petr Nedoma
tel.: +420 608349940

Velitel sboru:
Miroslav Tesař
tel.: +420 604199119

Soutěžní družstvo:
Martin Bradáč
tel.: +420 608632574

Mapa »

Facebook

Copyright © 2011 — 2021 Sbor dobrovolných hasičů Lavičky